1- Temel Bilgiler butonu ile, ders programınızın, aşağıda resimde görüldüğü gibi günlük ders saati ve gün sayısını tanımlayabilir, zil zaman ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Çok dönemli veya Çok haftalı program yapabilirsiniz.

Zil zamanlarını düzenleme ile ilgili eğitim içeriğine buraya tıklayarak , Çok haftalı program hazırlama ile ilgili eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2- Tanımlama İşlemleri menüsünden öğretmen, ders, sınıf, derslik, bina tanımlamalarınızı yapabilirsiniz.

3- Planlama Öncesi Kontrol butonu ile planlama öncesi veri girişlerin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

4- Seçmeli ders planlamalarınızı Seçmeli Dersler butonundan gerçekleştirebilirsiniz. Seçmeli ders planlama ile ilgili detaylı eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5- Ayrıca başarı odaklı ders programınızı kolaylıkla oluşturmanızı sağlayan 50 den fazla planlama ilişkisinin yer aldığı Planlama İlişkileri butonuna erişebilirsiniz.

6- Tanımlanan Kısıtlamaların Listesi ile programa tanımladığınız tüm ilişki ve kısıtlamaları görebilir ve güncelleyebilirsiniz.

7- Kart Kilitle butonu ile ders programınızda yer alan bütün ders kartlarını kilitleyebilir, böylece planlama yaparken kilitlediğiniz ders kartlarının yerlerinin değişmesini önleyebilirsiniz.
Ya da kilitli olan ders kartlarının kilitlerini açabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder