Planlama / Yerleştirme Menüsünde verilerinizi girdikten sonra gerçekleştireceğiniz işlemlere ait butonlar bulunmaktadır. Bu alanda bulunan planlama butonları, ana menüde de yer almaktadır.

1- Başarı odaklı ders programı oluştururken, öğretmen ve derslere yönelik isteklerinizi kolayca tanımlayabileceğiniz 50 den fazla planlama ilişkisinin yer aldığı Planlama İlişkileri butonu,

2- Planlama öncesi verilerin kontrolünün sağlandığı Planlama Öncesi Kontrol butonu,

3- Programınızı, bilgisayarınızın kendi algoritması ile oluşturmanızı sağlayacak, Otomatik Planlamayı Başlat butonu,

4- Milyarlarca olasılığı saniyeler içerisinde değerlendirerek en ideal programı oluşturmanızı sağlayan Bulut Tabanlı Planlamayı Başlat butonu Planlama / Yerleştirme Menüsünde yer almaktadır.

5- İyileştirme Uygula butonu ile programınızın tamamı bozulmadan değişiklik yapmak istediğiniz öğretmenlerde planlama yapabilirsiniz. İyileştirme Uygula butonu ile ilgili eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6- Parametreler butonunda öğretmenlerinize kısıtlamalar girebileceğiniz seçenekler yer almaktadır. Aşağıdaki resimde görülen bu ayarların değiştirilmesini önermiyoruz.

Bu işlemleri planlama ilişkilerini kullanarak daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

7- Planlama Sonrası Kontrol butonu ile programa tanımlanan kısıtlama ve ilişkilerin uygulanıp uygulanmadığını tek tek kontrol etmenize gerek kalmadan kolayca görüntüleyebilirsiniz.

8- Kadrolu Puantaj Modülümüzü kullanıyor iseniz, İstatistik butonu ile ders programınızı KBS modülüne kolayca aktarabilirsiniz. Ders programınızın Puantaj Modülüne aktarımı ile ilgili eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

9- Değiştir butonu ile eski programınıza ait verileri yeni programınızda kullanmak üzere toplu olarak değiştirebilirsiniz.

10- Yazdırma ve Ön izleme butonları ile raporlarınızı özelleştirebilir, ve yazdırma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ön İzleme ve Yazdırma ayarları ile ilgili eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

11- Kart Kilitle ve Kilit Aç butonları ile programınızdaki ders kartlarını sabitleyebilir, böylece yaptığınız her dağılımda yerlerinin değişmesini önleyebilirsiniz.

12- Tabloyu Temizle butonu ile yerleştirilmiş ders kartlarının aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yerleşimlerini iptal edebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder