Türkiye dışında hiç bir ülkeye özel versiyonu bulunmayan aSc Timetables Ders Programının, Türk Eğitim Sistemine Uygun Özel Versiyonunda yer alan, kullanımınızı kolaylaştıracak özelliklerinden bahsedeceğiz.

Aşağıda belirtilen özellikler Global versiyonda bulunmamaktadır.

Kontrollü 2’lik Kart Bölme Özelliği, ile tercih ettiğiniz dersleriniz planlama sürecinde Program tarafından gerek duyulursa bölünebilmesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda resimde görüldüğü gibi 2’lik Kartlar Bölünebilir seçeneğini tıklayarak, seçmiş olduğunuz dersin kartları yerleştirilemediği taktirde, sadece o dersin1+1 bölünmesini sağlayacaktır.

Planlama Sonrası Kontrol butonu ile, hangi sınıfların derslerinin bölündüğünü görebilirsiniz.

Ders Dağılımı Özelliği, Türkiye Özel Versiyonunda bulunan ders dağılım şekilleri kullanım kolaylığı açısından Global versiyona göre çok daha pratiktir.

Türkiye Özel Versiyonunda ders ataması yaparken 2+1 dağılım şeklini tek bir adımda kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi Dağılım Şekli kısmından açılır listedeki 2+1 ya da tercih ettiğiniz dağılım şeklini seçebilirsiniz. Dilerseniz bu dağılımı manuel olarak da yazabilirsiniz. (2+2+1, 2+2+2 gibi)

Aşağıdaki resimde Global Versiyonda ders ataması yaparken dağılım şeklini belirlemede tekli, ikili, üçlü gibi dağılımlar mevcut. Global versiyonda 2+1 lik bir ders ataması yapmak için önce Haftalık Ders yazan kısımdan 1 seçip dağılım olarak ikili seçeneğini seçmelisiniz.
Böylece dersin 2 saatlik olan atamasını yapmış olursunuz. Daha sonra yine aynı öğretmenin ders atamasına gelip aynı sınıf ve dersi seçerek bu sefer Haftalık Ders kısmından 1 seçip sağ taraftan Tekli seçeneğini seçmelisiniz. İki adımda öğretmene 2+1 lik ders ataması yapmış olursunuz.

Raporlama Özelliği, raporlama ekranları Türk Eğitim Sistemine uygun olarak geliştirilmiştir. Global versiyon aşağıdaki gibi bir raporlama sunmaktadır. Öğretmenlerinize tebliğ belgeleri, ders detaylı öğretmen ve sınıf programları bulunmamaktadır.

Türkiye Özel Versiyonunda raporlama seçeneklerinden Tebliğ Belgelerinizi , Ders Detaylı Sınıf, Ders Detaylı Öğretmen Programlarınızın çıktısını alabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder