Dağılım Şekli : Bir dersin haftanın günlerine nasıl yerleştirileceğini ifade eder. Örneğin 2+2 olan bir dağılım şekilden ders 2 farklı güne ardışık 2 şer saat olarak yerleştirilir. Örneğin Dağılım şekli 2+2+1 olan bir

Kart : Dağılım şeklinde ifade edilen her bir sayı birer kartı ifade eder. Örneğin 2+2 bir dağılım 2 adet 2 saatlik karttan oluşmaktadır. Kartlar genellikle 1’lik ve 2’lik olmaktadır. 3’lük ve daha fazla uzunlukta kartlarda bazı okullarda kullanılmaktadır.

Planlama İlişkileri : aSc Timetables da öğretmen isteklerini ve diğer kısıtlamalarınızı tanımlamak gerçekleştirmek için zaman tablolarında kapatmalar yapmak yerine algoritmayı sıkıştırmadan çözüm üretebileceğiniz sadece aSc Timetables bulunan bir özelliktir. Örneğin hafta için bir gün boş isteyen bir öğretmen için haftalık ders günü sayısını 4 ile sınırlayan bir planlama ilişkisi tanımlayarak, zaman tablolarına müdahale etmeden öğretmen isteğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bir başka örnek ile Matematik ve Seçmeli Matematik dersin arka arkaya gelmemesini istiyorsanız bunu kolayca planlama ilişkisi ile yapabilirisiniz.

Veri Dosyası: aSc Timetables Programında oluşturmuş olduğunuz ders programınız. İçerisinde bilgilerin olduğu dosyanız.

İncelemeniz önerilen başlıklar..

A) Adım adım planlama

B) Planlama sonrası iyileştirmeler

C) Planlamadaki sorunların çözüm yolları

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder