Bu kısımda gün içerisinde örneğin, sayısal dersler gibi art arda yerleşmesini istemediğimiz dersler varsa bunlarla ilgili nasıl bir çözüm üretebiliriz, bakalım.

Ana menüde ve “Planlama/Yerleştirme” menüsünde de bulunan “Planlama ilişkileri” sekmesine tıkladığınızda açılan pencerede ‘Ekle’ butonuna tıkladığınızda 3. durum kısmında 2. sırada ‘Belirlenen dersler aynı gün art arda yerleştirilemez’ ibaresi bulunmaktadır.

3. durum alanından bu ilişkiyi seçip sol tarafta bulunan 1. durum kısmından aynı gün art arda yerleşmesini istemediğimiz derslerimizi belirliyoruz. Daha sonrasında 2. durumda bulunan sınıflar kısmından da tüm sınıf mı ya da seçili sınıflar için mi uygulanacak, belirlemesini gerçekleştiriyoruz. Burada 8D sınıfını seçtik.

Yukarıdaki örnek için MATEMATİK ile FEN VE TEKNOLOJİ derslerimizi belirledik. Tanımlamanın ardından ‘Tamam’ diyerek planlamamızı yapabiliriz.

Eğer daha önce planlama yapmadıysanız detaylı anlatım için Tıklayınız.

Görselimizi inceleyecek olursak Matematik ile Fen ve teknoloji derslerimiz gün içerisinde 8D sınıfında art arda yerleştirilmedi.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder