Ders programınızı oluşturmadan önce, kullanıcılarımızın bilmesi gereken önemli bilgilere göz atmanız önerilir.

  • Asc Ders Planlama Programı ile klasik bir ders programı oluşturuyorsanız, programın herhangi bir ayarına müdahale etmenize gerek kalmadan Adım Adım Planlama takip ederek, kolaylıkla programınızı oluşturabilirsiniz.
  • Bazen kullanıcılarımız program üzerinde, önerilmeyen bazı ayarlarda değişiklik gerçekleştirerek programlarının oluşmasını zorlaştırmaktadır. aSc Ders Planlama Programı bütün ayarları gerçekleştirmiş olarak bilgisayarınıza kurulmaktadır.
  • Programı yeni kullanmaya başlayan kullanıcılarımız, ders programlarını oluşturmadan önce mutlaka, A) Adım adım planlama başlığını incelemelidir.
  • aSc Timetables Ders Planlama Programını kullanırken, bazı kullanıcılarımız alışık oldukları şekilde öğretmenlerin zaman tablolarında kapatmalar yaparak program oluşturmaya çalışmaktadır.
  • Zaman tablolarında yapılan kapatmalar programın algoritmasını sıkıştıracağından dolayı programınızı oluşturmanız zorlaşır. Kesinlik içermeyen durumlar dışında zaman tablosundan kapatmak yerine, diğer hiçbir programda bulunmayan, Planlama İlişkilerini kullanarak, örneğin öğretmeninize vereceğiniz boş günü, zaman tablosundan kapatmak yerine programın kendisinin belirlemesini sağlayabilirsiniz. Algoritma en uygun seçeneği değerlendirilip programı saniyeler içerisinde oluşturmanızı sağlar.
  • Öğretmene boş gün verme, öğretmen programını toparlama, başarı odaklı ders programı oluşturma için gerekli olan “Planlama İlişkileri” ile ilgili bilgilere B) Planlama sonrası iyileştirmeler başlığından erişebilirsiniz.
  • Planlama Öncesi Kontrol özelliği sayesinde, her sınıfın, öğretmenin, ve dersliğin ders programının tek başına oluşturulup oluşturulamayacağı kontrol edilir. Bu sayede girdiğiniz verilerde eksiklik, fazlalık ya da bir hata olup olmadığını planlama öncesinde görüp müdahale edebilirsiniz.
  • Programa her planlama ilişkisi girildikten sonra Ana menüde bulunan Planlama Öncesi Kontrol butonu kullanılmalıdır. Birden fazla planlama ilişkisi tanımlayacaksanız, her ilişki için planlama öncesi kontrol butonu ile testinizi gerçekleştirip, başarı ile tamamlandıktan sonra diğer ilişkiyi tanımlamalısınız.
  • Teknik destekleriniz için “Mesaj Gönder” butonuyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.
  • aSc Ders Planlama Programını diğer programlardan ayıran 50 den fazla Planlama İlişkisi , Otomatik Planlama ile Bulut Tabanlı Planlama seçenekleri ve üstün algoritmasıdır.

Böylelikle kullanıcılarımız zamandan tasarruf sağlayarak, isteklerine uygun ve kısa bir sürede programlarını oluşturabilirler.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder