Grup belirleme işlemi bittikten sonra sağ üstte bulunan seçmeli dersleri öğrencilere atayın butonuna tıklıyoruz.

Ders adları artık mavi renk alarak atanmış oldu.

Parametreler kısmını inceleyelim .Parametreler butonu özellikle öğrencilerin dersleri yerleşmediği durumlarda kullanılır.

Sağ üst köşede bulunan ders seçim istatistiği butonu ile öğrencilerin 3’lü kombinasyonları görülmektedir.

örnek olarak bakacak olursak çerçeve içerisinde bulunan 3’lü kombinasyon için 35 öğrenci seçmiş.Yani burada öğrenci sayısı ne kadar fazla olursa kombinasyonlarda o kadar rahat planlama yapılır.

Kombinasyonlar arttıkça öğretmen sayısı tercihi ihtiyacı ve grup sayısı tercihi ihtiyacı artacaktır.
Kombinasyonlarınızı ne kadar azaltırsanız o kadar az gruba ihtiyacınız olacaktır.

Parametreler butonu ; Bir dersi 150 öğrenci seçmişse siz bu 150 öğrenciyi 5 gruba bölmüşseniz grup başına 30 öğrenci ortalaması olacak fakat bu aşağı yukarı şeklinde ne kadar oynayacağını burdan ayarlıyorsunuz.

Örneğin öğrenci gruplarında uygun olarak belirlenen (en az) yüzdelik sayıdan farklıysa uyarı ver şeklinde yani burda 30 öğrenci %10 ‘u 3 yani 27’nin altına düşünce bu benim için uyarı verilecek durum diyoruz.Tabi bu bazen mümkün olmuyor bunu %20 yapmak gerekebiliyor.

En uygun olarak belirlenen öğrenci sayısı fazla olan farklı farklı yerlerde çözüm teklif etmeyin ; %30’dan fazla varsa teklif etmeyin diyo 3 katı yani yaklaşık 39 kişi olduğunda uyarı ver şeklinde ayarlama.

Tabi bunlar en son otomatik planlama sürecinde yerleşmeyen öğrenci varsa burdan ayarlama yaparak yerleşmeyi sağlayabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder