Meslek liselerinde atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin program çıktılarında koordinatörlük ve şeflik görevlerini göstermek için nasıl tanımlamalar yapacağız bunu inceleyelim.

Bu işlem en son çıktı alma aşamasından önce yapılır.Bunun sebebi tanımlamış olduğunuz bu görevlerin her planlama sonrasında temizlenmesinden kaynaklanıyor.

Ana menüde bulunan temel bilgiler butonundan k12kbs.com üyelik durumunu aktif olarak ayarlamanız gerekmektedir.

Daha sonra hangi öğretmene bu görevi tanımlayacaksanız o öğretmenin zaman tablosu üzerinde boş saatlere gelmeniz gerekmektedir.Sağ tıklayıp açılan menüden görevleri görebilirsiniz.Tıklamak sureti ile o görevleri verebilirsiniz.Yine kısa kodları ile klavyeden tuşlayarak hızlıca görevleri verebilirsiniz.

Artık bu öğretmenin çıktılarında koordinatörlük görevleri gözükecektir.

Eğer ders programınızda koordinatörlük, şeflik vb görevler var ise artık Otomatik Planlama butonuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir menü açılacaktır. Eğer yapmış olduğunuz koordinatörlük, şeflik vb görevlerin yerleşimlerinin değişmesini istemiyorsanız, “Mevcut yerleşimleri koru” seçimin yapmalısınız. “Hepsini sil” seçini ile yapmış olduğunuz tüm tanımlamalar silinecektir. “Tekrar yerleştir” seçimi ile otomatik planlama sürecinde uygun bulunan bir saate tekrar yerleştirilecektir.

Puantaj takip ve aktarım modülünü kullanan okullarımız bu görevleri bu şekilde tanımladıktan sonra puantaj takip ve aktarım işlemi için transfer dosyası elde ettiğinde bu tanımlamış olduğu ders saatlerinde ilgili günlerde gösterildiğini göreceksiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder