Dersin kısıtlama ayarlarını görüntüleyebilmek için yukarıdaki resimde belirtilen adımları takip ederek, “Ana Menü” de bulunan “Dersler” butonuna tıklayıp ; seçmiş olduğunuz dersin “Kısıtlamalar” butonuna tıklamalısınız.

“Evde Hazırlanma Gereklidir” seçeneği ile zorluk derecesi yüksek olan ve ev ödevi gerektiren dersleriniz için birkaç gün ara verebilirsiniz. Bu sayede zor derslerin hepsi tek bir güne yerleşmemiş olur.

“Max Soru İşaretliler” alanından ise, derslerin zaman tablosunda gerektiği durumlarda ders yerleşimini sağlamak için soru işareti ile belirtmiş olduğunuz periyotlardan maksimum kaç tanesine ders yerleştirilebileceğini belirtebilirsiniz.

“Çift Dersler Uzun Aralara Yayılabilir” seçeneği ile dersin 2 saatlik kartlarının gün içerisinde, öğle molası öncesi ve sonrasına bölünmesine izin verilmiş olur.
Bahsedilen kısıtlamalar ile ilgili detaylı anlatım içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir dersin haftaya ve güne yerleşimi için ayarlama yapabilirsiniz. Örneğin; 2+2+1 olarak tanımlanan bir dersin toplam 3 bloğundan her birinin farklı güne yerleşmesi için bu ayarlamanın “İdeal Dağılım Günlük Sadece 1 Kart Olabilir” şeklinde kalması gerekmektedir. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi.


(Resmi Büyütmek İçin Tıklayınız..)

Bu ayarın kesinlikle uyulması için önem derecesini “Sıkı” olması gereklidir.

“Sanal Ders” özelliği ile öğretmenlere manuel eklemek istediğiniz ders, toplantı, görev gibi bilgiler var ise bu derse kısa yol harfi belirterek öğretmen ders programında pratik bir şekilde dersi manuel ekleyebilirsiniz. “Sanal Ders” ile ilgili detaylı eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder