Öğretmen ya da akademisyen isimlerinin ön taraflarına sayın ya da ünvan gibi bilgiler ekleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle ‘Yazdır -> Ön İzleme’ butonunu tıkladığınızda açılan ‘Yazdır Ön İzleme’ menüsünde ‘Tablo Olarak: Öğretmenler’ sayfasını açıyoruz. Öğretmenin ismine sağ tıklayarak açılan yazıcı ayarları penceresinde ‘Ön Ekini Yazdır’ kısmını aktif ediyoruz.

Ön ekimizi yazdıktan sonra isterseniz ‘Tümüne Uygula’ diyerek yazmış olduğumuz bu ön eki tüm öğretmenlerimize uygulayabilirsiniz.

‘Tamam’ butonuna bastıktan sonra ön ekimizi ekliyoruz.

Yine öğretmenin adının baş tarafında ya da soy isminin sağ tarafına otomatik olarak eklenmesi gereken metin var ise bunu öğretmenin güncelleme ekranındaki başlık alanından yapıyoruz.

Bunun için “Ana Menü” ve “Tanımlama İşlemleri” menüsünde de bulunan ‘Öğretmenler’ butonuna bastığınızda açılan pencerede 3. adımdaki gibi herhangi bir öğretmeni seçerek ‘Güncelle’ dediğinizde karşınıza 5. adımdaki gibi bir pencere açılır. Burada öğretmeninizin adının ve soyadının başına yazılmasını istediğiniz ünvanı yazabilirsiniz.

Örnek olarak baş kısma gelecek alana B son kısma gelecek alana S yazalım.

Tabi bu tablo üzerinde hemen gösterilmemektedir bunun için rapor kısmında yazımıza tıklıyoruz. adı soyadı olan kısmı prefix adı soyadı suffix olarak seçiyoruz.

‘Tamam’ diyoruz ve artık yazdıklarımız gözükmüş oldu.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder