Bu kısımda planlama ilişkilerinin önem kısmından bahsedeceğiz.

Görüldüğü üzere birçok planlama ilişkimizi programa tanımlamışız. Otomatik planlama sırasında eğer bir planlama ilişkisi programın oluşmasına engel oluyorsa bilinmeli ki program o ilişkiyi dikkate almıyor. Burada eğer siz bazı durumlarda bazı ilişkilerinizin yüksek öncelikte olduğunu en son bunlara dokunulmasını program tarafından izin vermek istiyorsanız o zaman o ilişkileri yüksek önceliğe almanız gerekmektedir. Bu işlem ile ilişkiyi tanımlarken alt tarafta bulunan planlamadaki önemi alanından yapılmaktadır .

Örneğin yükseğe alındığında artık diğer ilişkiler normal olduğu için en son bu ilişkiye bakılacak ve gerekirse esnetilecek.

Eğer ilişkinin tamamen uygulanmasını istiyorsak o zaman planlamadaki önemi kısmı sıkıya alınmalıdır. Bu durumda kesinlikle bu ilişkiyi program bozmayacaktır.

Otomatik planlama aşamasında aşağıdaki görsele bakacak olursak turuncu çerçeve içerisine alınmış kısımda eğer rakamlar ortaya çıkıyorsa bu seviyedeki ilişkilerin esnetildiğini gösterir. Alttan ikinci olan yeşil çerçeve ile bulunan kısım normal planlama ilişkilerini göstermektedir.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder