Okulunuzda bazı sınıfların okula geliş saatlerini ilk ders değil de ikinci ders saati olarak belirleyebilmektesiniz. Bu işlemi öncelikle sınıfların ‘Kısıtlamalar’ butonunda yer alan ‘Eğitim Bloğu’ ayarlamalarında ’2. Derste Gelmesine İzin Ver’ seçeneği ile yapabilirsiniz. Fakat bu ayarı yapabilmeniz için ‘Gelişmiş’ butonunda yer alan ‘Otomatik’ seçeneğinin seçilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde zaten 2. derste ya da başka bir ders saatinde gelmelerine algoritma tarafından izin verilmektedir.

Fakat burada belirlemiş olduğunuz okula geliş saatlerinin haftada kaç gün uygulanacağını belirleyemezsiniz. Aşağıdaki resimdeki gibi belki yalnızca 1 gün, belki de 5 gün öğrencilerinizi okula 2. saatte getirtmek durumunda kalabilirsiniz.

Bunun haricinde aSc’nin gelişmiş planlama ilişkileri kullanılarak bir ilişki daha tanımlamanız ve örneğin sınıflarınızın haftada sadece 1 gün okula 2. saatte gelmesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi seçilen tüm sınıfların ilk ders saatinde min. 4 gün dersi olması sağlanmış ve eğer gerek duyulursa seçilen 1 günde okula geç gelebilecekleri belirtilmiştir.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder