Bu başlıkta, günlük birer saat dersi olan görsel sanatlar, müzik gibi branş öğretmenlerimizin zaman tablolarında yapılan kapatmalardan kaynaklanan hata ve çözümünden bahsedeceğiz.

Günlük ders sayısı bir saat olan görsel sanatlar, müzik branşı öğretmenlerimizin ders programlarının boşluklu olmasından dolayı, kullanıcılarımız boşlukları azaltmak için öğretmenlerin zaman tablolarında kapatmalar yapmaktadır.

Fakat öğretmenlerimizin derslerinin haftanın 5 güne yayılması gerekmektedir ve zaman tablolarında kapatmalar yapılmasını önermemekteyiz. Bu öğretmenlerimizin zaman tablolarında yapılan kapatmalar öğretmenlerin derslerinin yerleşememesine sebep olabilir.

Aşağıdaki örneğimizde, program planlama öncesi kontrol aşamasından başarılı geçmesine rağmen, planlama aşamasında yerleşmeyen kartların olduğuna dair uyarı alınmaktadır.

Bu durumu çözmek için öğretmen için, zaman tablosunda kapatmalar yaptığımız tek ders saatine sahip öğretmenlerimiz için, öğretmen ismi üzerinde sağ tuşa tıklayarak, açılan menüden “Zaman Tablosu” seçeneğini seçiyoruz.

Öğretmenlerimizin zaman tablolarındaki kapatmaları açıyoruz.

Bu şekilde ders programının kolaylıkla yerleştiğini görüntüleyebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder