Bu başlık altında, ders programımızın planlanma aşamasında, aşağı alanda soluk renkte görünen kartların anlamından ve yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Programınız planlama öncesi kontrolden başarılı geçtiği halde, planlama aşamasında aşağıdaki görselde görüldüğü gibi, soluk gri renkte, yerleşmeyen kartların olduğunu görürüz. Bu kartlar, ders programımızdaki derslikleri temsil etmektedir. Ve kartların aşağıda bulunması, bu derslikler ile ilgili planlamanın yapılamadığı anlamına gelmektedir.

Derslikler ile planlama yapılırken, otomatik planlama sürecinde yerleşmeyen kartlar var ise, dersliklerden kaynaklanan bir sorun söz konusu olup olmadığından emin olmak için, planlama aşamasında derslik planlamasını devre dışı bırakarak planlamayı deneyebilirsiniz. Sonuç başarılı olduğu takdirde planlamada dersliklerden kaynaklı bir hata olduğunu tespit edebilirsiniz.

Otomatik planlamayı başlattığımızda planlama türü otomatik olarak “Ders Programının Tamamı” seçilidir. Derslik planlamasını devre dışı bırakmak için, “Derslikler dikkate alınmadan planlansın” seçeneğini seçerek planlama gerçekleştirmelisiniz.

Planlama başarı ile gerçekleştiğinde planlamadaki sorunun derslikten kaynaklandığından emin olabilirsiniz.

Böyle bir durumda A.3) Derslerin tanımlanması başlığımızı inceleyerek, derslik tanımlamalarınızı doğru gerçekleştirdiğinizden emin olmalısınız.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder