Bu başlık altında planlama ilişkilerinin seviyesinden kaynaklanan hatalardan ve çözümünden bahsedeceğiz.

Planlama Öncesi Kontrol” aşamasından başarı ile geçtiğiniz halde, programınızda yerleşmeyen kartların olduğu durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer programınıza tanımlamış olduğunuz “Planlama İlişkileri“niz var ise, öncelikle bu ilişkilerin planlamadaki önem derecelerinin “Sıkı” olarak işaretli olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bunun için “Ana Menü” de bulunan “Planlama İlişkileri” butonuna tıklamalısınız.

Açılan pencerede tanımlamış oldunuz planlama ilişkileri görüntülenir. Görselde görüldüğü gibi, tanımlanan planlama ilişkilerinin hepsi “Sıkı” olarak belirlenmiş.

Kullanıcılarımıza ilişkileri “Sıkı” olarak tanımlamalarını önermiyoruz. Bu programın bu komutu %100 uygulaması gerektiği anlamına geliyor. Ve her komutun %100 uygulanabilme ihtimali olamayabileceği için, “Sıkı” yerine “Yüksek” girilmesi tavsiye edilir.

Herhangi bir ilişkinin önem derecesini değiştirmek için, ilişkiye çift tıklayarak, açılan pencerede sol alt köşede bulunan “Planlamadaki Önemi” bölümünden seçim yapabilirsiniz.

Planlama İlişkileri” nin En Uygun, Sıkı, Yüksek, Normal, Düşük seviyeleri vardır.

Önem derecesi “Yüksek” olduğu durumda, programın bu ilişkilere öncelik vereceği ve uygulayamadığı durumda size “Planlama Sonrası Kontrol” aşamasında nelerin uygulanamadığını tek tek göstereceği anlamına gelir. Eğer ilişkilerinizde yüksek ihtimalle olmasını istediğiniz ilişkileriniz var ise bunların seviyesini, “Yüksek”, uygulanmasının öneminin daha düşük olduğu ilişkiler varsa bu ilişkilerin seviyelerini “Normal” olarak belirlemeniz tavsiye edilir.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder