Bu başlık altında günlük ders saati sayısı tek olan okullarımızın, 2lik blok dersleri olan öğretmenleri için yeterli tekli dersleri tanımlamamasından kaynaklanan hatanın çözümlerinden bahsedeceğiz.

Kullanıcılarımızın en çok hata yaptığı durumlardan birisidir. Aşağıdaki örneği dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Planlama Öncesi Kontrol” işleminde Ceren Öğretmenimiz ile ilgili ders kartlarının yerleşemediğine dair uyarı alıyoruz. “Hatayı Görüntülemek için Tıklayınız” butonuna tıklıyoruz.

Örnekte görüldüğü üzere, Ceren Öğretmene atanan toplam 34 saat ders bulunmakta. Ve öğretmenin programında, günlük 7 saatten 5 gün 35 saatlik ders yerleşebilecek alan bulunmakta . Buna rağmen öğretmenin yerleşemeyen 1 adet 2 saatlik blok dersi bulunduğunu görüyoruz.

Okulun günlük ders saati sayısı 7. Fakat Ceren Öğretmenin dersleri 2lik Blok dersler halinde. Öğretmenimizin derslerinin yerleşebilmesi için tek sayıda derslere ihtiyacı bulunmakta. Öğretmenimizin derslerinin yerleşebilmesi için en az 4 adet 1 saatlik derse daha ihtiyacı var. Bu durumu çözmek için Ceren Öğretmenin yerleşmeyen 2 saatlik blok dersine “2lik Kartlar Bölünebilir” komutu vermek gerekir.

Ceren Öğretmenimizin yerleşmeyen dersi için, dersin üzerinde mouse sağ tuşuna tıklayarak “Dersi Güncelle” seçeneğini seçiyoruz.

Açılan pencereden “2lik Kartlar Bölünebilir” seçeneğini seçiyoruz.

Tekrar “Planlama Öncesi Kontrol” işlemi gerçekleştiriyoruz.

Görüldüğü üzere kontrol başarı ile gerçekleşti.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder