Planlama Öncesi Kontrol” özelliği ile her sınıfın, öğretmenin ve dersliğin ders programının bağımsız olarak oluşturulup oluşturulamayacağı kontrol edilir.
Kontrol başarılı sonuçlanırsa, Otomatik ya da Bulut Tabanlı Planlama işlemine geçebilirsiniz. Eğer kontrol aşamasında bir uyarı ile karşılaştıysanız, bu uyarının çözümünü gerçekleştirmeli ve planlama öncesi kontrolden başarılı bir şekilde geçtikten sonra planlama aşamasına geçmelisiniz.

Uyarılar kritik ve öneri şeklinde iki kategoride görüntülenir. Çözmemiz gereken uyarılar, “kritik” olan uyarılardır..

Uyarı ile karşılaştığınız durumda ilk yapmanız gerekenler, C.1.2) İlk yapılması gereken kontroller başlığında anlatılmıştır. Adımları takip etmelisiniz.

Planlama öncesi kontrol aşamasında aşağıdaki gibi bir danışman penceresi ile karşılaşıyorsanız, bu eksik veya fazla veri girişi yaptığınız anlamına gelmektedir. Bu işlem ile ilgili çözüm için C.1.4) Eksik veya fazla veri girişi hataları başlığını incelemelisiniz.

Eğer aşağıdaki gibi yerleştirilmemiş kart bloğu uyarısı alırsanız, C.1.3) Planlama ilişkilerinden kaynaklı hatalar , C.1.5) Zaman tablolarında matematiksel çakışma başlıklarını incelemelisiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder