AsC Ders Planlama Programı’nda öğretmenlere nöbet günü belirleme ile ilgili bazı temel ilişkileri girmeniz gerekmektedir.

1.) İlk olarak “dersler” sekmesine tıklayarak, açılan “yeni” butonundan programa ‘nöbet’ isminde yeni bir ders giriyoruz ve bu derse ait nöbet yerlerini ‘derse ait derslik’ olarak seçiyoruz. Bu sayede nöbet günü öğretmenin fazla dersi olmamasını sağlıyoruz. Dersin kartlarına bölünme yetkisi vermemeye dikkat etmeliyiz ki ayrı günlere bu dersi yerleştirmesin. Eklemiş olduğumuz nöbet dersinin zaman tablosunda öğretmenlerin nöbet tutmasını istediğimiz alanları da açmamız gerekmektedir. (Açmak istediğiniz hücrelerin yeşil tikli olması gerekmektedir.)

2.) Daha sonra “Derslikler” sekmesine tıklayarak, açılan “yeni” butonundan programa nöbet vermek istediğimiz yerleri ekliyoruz.

3.) Bu aşamada nöbet görevi verilecek öğretmenlere nöbet dersi ve nöbet yerlerinin atanması gerekmektedir. “Öğretmenler” sekmesine tıklayıp açılan pencereden nöbet görevi vermek istediğiniz bir öğretmenin üzerine tıklayıp ‘ders atama’ penceresini açtığınızda ‘Yeni Ders’ diyerek tek bir pencerede öğretmene hem dersi hem de derslikleri atayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, sınıf olmadan ders atama yapılmasıdır. Tüm nöbet görevi verilecek öğretmenler için bu işlemi uyguluyoruz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder
aSc Timetables Ders Planlama Programı