Aşağıdaki resimde okuldaki 1. sınıflara ve anasınıflarına verilecek olan Türkçe dersinin günlük dağılımını belirleyen bir örnek görmektesiniz. Genellikle okula yeni başlamış olan anasınıfı ve 1. sınıflarda Türkçe dersi büyük önem taşımaktadır. Özellikle diğer derslerden farklı olarak bu dersin daha sık ve hatta mümkünse her gün öğretilmesi öğrencinin unutmaması açısından çok önemlidir.

Siyah çerçeve ile gösterilen adımları takip ederek programa böyle bir komut girebilirsiniz.

“Planlama İlişkileri” butonuna tıkladığınızda açılan pencerede “Ekle” seçeneğini seçerek öncelikle 3. adımda mavi renkli sayılarla gösterilen adımları takip ediyoruz. Burada ‘Dersler’ kısmında Türkçe dersi seçilmiş ve ‘Sınıflar’ kısmında da 1.sınıflar ve anasınıfları seçilmiştir. ‘Ders Kartlarının Günlere Dağılımı’ seçeneğinde ‘Ayarlar’ butonuna bastığınızda 4. adımda gösterildiği gibi bir pencere daha açılmaktadır. Burada eğer isterseniz kırmızı çerçeve içindeki seçenekleri aktif edebilirsiniz. Son olarak dersin haftalık min. ve max. gün sayısı ile günlük min. ve max. gün sayıları belirlenmiştir.

Bu sayede artık seçilen sınıflar için Türkçe dersi günde en az 2 saat ve en fazla 4 saat olacak şekilde haftada min. 3 gün verilecektir.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder