Okulunuzda matematik ve seçmeli matematik gibi, beden eğitimi, seçmeli sosyal etkinlik gibi ya da din kültürü, kuran-ı kerim gibi birbirine benzeyen dersler olabilir. ,Bu dersler aynı güne denk geldiğinde sorun yaratabilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda öğrenci başarısı, buna bağlı olarak da okulunuzun başarısı etkilenebilmektedir.

Birbirine bu kadar benzeyen iki ders 1 güne denk geldiğinde öğrenci de sıkılabilmektedir. Bunun önlenebilmesi için;

aSc Ders Planlama Programı’nda bu sorunun çözümü ile ile ilgili bir ilişki mevcuttur.

Aşağıdaki resimdeki gibi ana menüde bulunan “Planlama İlişkileri” butonuna tıkladığınızda açılan pencerede 2. adımda gösterildiği gibi “Ekle” seçeneğini seçtiğinizde 3. adımdaki gibi bir pencere daha açılmaktadır. Burada ‘Dersler’ alanından beden, seçmeli beden gibi dersleri ve ‘Sınıflar’ butonundan da ‘Seçim’i tıklayarak bu ilişkiyi uygulamak istediğiniz sınıfları seçmeniz gerekmektedir.

Son olarak yeşil çerçeve içerisindeki ‘İki Ders Aynı Gün Yerleştirilemez’ seçeneğini aktif edip ‘Tamam’ butonuna bastığınızda artık planlama aşamasına geçebilirsiniz.

aSc Ders Planlama Programı’nda nasıl planlama yapılacağı ve özellikle planlama öncesi ve sonrası adımlarda nasıl bir yol izleneceği ile ilgili detaylı anlatımlara A.9) Ders Programı Oluşturma bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder