aSc Ders Planlama Programı ile bir ders planı oluştururken başarı odaklı bir planlama yapmak istiyorsanız sınıflara özel bazı planlama ilişkilerini kullanarak programınıza komutlar girebilir.
Yapmanız gereken seçeneklerden biri, öğrencilere zor gelebilecek birtakım derslerin sayısının sınırlandırılması olabilir. Planlama ilişkileri” butonuna tıkladığınızda ‘Gelişmiş’ sekmesinde bulunan ilişkilerden 27 numaralı* ‘Günlük En Fazla Farklı Ders Sayısı Seçilen Değerden Fazla Olamaz (#54)’ *ilişkisini seçmeniz yeterli olacaktır. “ ‘Filtre’ alanından tüm sınıfları (istediğiniz sınıfı da olabilir)ve zor olan dersleri seçiyoruz. Değer olarak ise seçmiş olduğumuz derslerden ,gün içerisinde en fazla kaçının denk gelmesini istiyorsak o sayıyı seçmeliyiz. Biz 2 seçtik. Planlamadaki önemini de ‘yüksek’ giriyoruz.

Bir diğer seçenek ise, zor olarak belirlediğiniz derslerin ‘Kısıtlamalar’ butonunda yer alan ‘Evde hazırlık gerektirir’ seçeneğini aktif etmek olabilir.

Bu durumda yapmanız gereken diğer bir işlem, sınıfların ‘Kısıtlamalar’ butonunda yer alan ‘Hazırlık’ butonundan ‘Max. günde hazırlanabilecek ders sayısı’ limitini seçmek olmalıdır.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder