“Ana Menü” ders programı oluştururken en fazla kullanılan ve program oluşturmada ihtiyacınız olan bütün butonların yer aldığı menüdür.

1- Yeni butonu ile yeni bir veri dosyası oluşturabilirsiniz.

2- butonu ile daha önce oluşturmuş olduğunuz bir dosyanızı açabilirsiniz.

3- Kaydetme, Yazdırma ve başka hiçbir programda yer almayan Ön İzleme butonu Ana Menüde yer alır.

4- Tüm veri girişlerinizi dersler ,sınıflar, derslikler ve öğretmenler bu menüden gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı çerçeve alanında bu butonların kısa yolları bulunur. Farklı pencere açıp kapatmanıza gerek kalmadan bu menüler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

5- Planlama İlişkileri butonu ile, öğretmenlerinizin zaman tablolarında rastgele kapatmalar yapmaya gerek kalmadan, öğretmen isteklerinizi bir komut ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sayısal dersler aynı gün olmasın, sayısal dersler aynı gün art arda olmasın gibi, kurum başarınıza katkısı olacak ilişkileri, kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

6- Planlama Öncesi Kontrol butonu ile, planlama öncesi girdiğiniz veriler ile bir program oluşup oluşmayacağını kontrol edebilir gözden kaçan hataları düzeltebilirsiniz. Örneğin, öğretmeninize 30 saat ders tanımlayıp 28 saat ders ataması yapmış iseniz, 2 saatlik dersin atanmadığına dair uyarı alarak planlama öncesi düzeltme yapabilirsiniz.

7- Otomatik Planlamayı Başlat ile programın kendi sınırlı sayıdaki olasılığını değerlendirerek, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan, hızlıca planlama yapabilirsiniz.

8- Bulut Tabanlı Planlama butonu ile, programınızın aSc sunucularında online olarak planlanmasını ve milyarlarca olasılığın saniyeler içerisinde değerlendirilerek, kısa sürede isteklerinize en uygun programın oluşmasını sağlayabilirsiniz.

9- Programa tanımlamış olduğunuz kısıtlama ve ilişkilerin uygulanıp uygulanamadığının kontrolünü sağlayabileceğiniz Planlama Sonrası Kontrol butonu bu menüde yer alır.

10- Ayrıca aşağıdaki resimde görüldüğü gibi zil saatlerinin ayarlandığı, haftalık gün ve saatlerin belirlendiği, çok haftalı ya da çok dönemli program yapılabilmesini sağlayan Temel Bilgiler butonu Ana Menüde bulunur.

11- İnternet Hesabı butonu ile ders programınızı bulut hesabınızda depolayabilir, online olarak da programınız üzerinde çalışabilirsiniz.

12- Ders programı oluştururken yararlanabileceğiniz Eğitim Videoları butonu da yine Ana Menüde yer almaktadır.

13- Mesaj Gönder butonuyla programınızla ilgili teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizinle gün içerisinde iletişime geçerek destek sağlayacaktır.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder