Eğer bir dersin belli bir gün ve saatte olmasını istiyorsanız kartı el ile yerleştirip daha sonra bu kartı kilitleyip açabilmektesiniz. Bu işlem için kartın üzerine sağ tıklayarak açılan menüden Kart Kilitle/Kilit Aç seçeneklerini seçmelisiniz. Kilitli kartların üzerinde siyah renkli bir çentik işareti olur. Ayrıca bu sayede bulut tabanlı planlama sırasında kilitlenen kartın yeri de değişmeyecektir.

Ana ekranda aşağıdaki resimdeki gibi öğretmenler listeleniyor ise öğretmen adına tıkladığınız zaman o öğretmenin kartları yani dersleri mor çerçeve içindeki alanda gösterilir.

Bu alandaki karta fare ile tıklayınca kart fare okuna yapışır. Yerleştirmek istediğiniz alana tıklayınca kart eğer uygunsa o alana yerleştirilir. Buna manuel yerleştirme işlemi denir.

Aşağıdaki resimdeki kırmızı çerçeve içindeki gibi öğretmen adına sağ tıklayarak menü açabilirsiniz. Bu menüdeki “Satırdaki kartları kilitle” seçimi ile öğretmenin yerleşmiş tüm kartlarını kilitleyebilirsiniz. Ders atama seçimi ile öğretmenin ders atama penceresini açabilir ve tüm derslerini listeleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resimdeki yeşil çerçeve içindeki gibi sütun başlığına tıklayarak sütundaki tüm kartları kilitleyebilirsiniz. Kilitli kartların kilitlerini açabilirsiniz.

Yukarıdaki resimdeki kırmızı çerçeve içindeki gibi yerleşik bir karta sağ tıklayarak o kart ile ilgili işlemler yapabileceğiniz bir menü açabilirsiniz. Kartı silme, güncelleme, kilitleme vb. işlemler yapabilirsiniz.

Örneğin, yukarıdaki örnekteki gibi tüm sınıfların rehberlik dersini belirlediğiniz bir güne kilitleyerek daha sonra bulut tabanlı bir planlama gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder