Okulunuzda eğer özellikle sabah saatlerinde veya öğleden sonraki son saatlerde yerleştirdiğinizde daha çok verim alacağınızı düşündüğünüz dersleriniz varsa aSc’de bununla ilgili bir planlama ilişkisi girmeniz mümkün.

Bunu bir örnekle açıklayacak olursak;

Beden eğitimi gibi fiziksel bir faaliyet gerektiren dersin son saatlerde başlayıp bitecek olması, yoğun bir zihinsel faaliyet gerektirecek olan derslerin de öğrenci algısının yüksek olduğu sabah saatlerine denk gelecek olması, öğrenci başarınızı ve dolayısı ile de okulunuzun başarısını etkileyecektir.

Bunun için “Planlama İlişkileri” sekmesine tıkladığınızda açılan pencerede “Ekle” butonuna bastığınızda aşağıdaki gibi bir pencere açılmaktadır. Burada kırmızı çerçeve içerisindeki adımları takip ederek 3. adımlarda bulunan seçim butonlarından bu ilişkiyi uygulayacak olduğunuz sınıfları ve beden eğitimi dersini seçmeniz gerekmektedir.

Yeşil çerçeve içerisindeki alanda ise ‘Ders İlk Saatte Başlasın veya Son Saatte Bitsin’ ayarı yer almaktadır.
Burada öğretmen bu ayara tıkladığında altında bir kutucuk çıkmakta ve açılır liste gelmektedir. Bu kutucuktaki “İlk”, “Son” ve “İlk veya son” ifadeleri yer almaktadır. Son ifadesini seçerek beden derslerinin son saatlere gelmesini sağlayabilirsiniz.

‘Tamam’ butonuna basıp bir planlama yaptığınızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi beden eğitimi dersinin son saatlere yerleştiğini görebilirsiniz. aSc Ders Planlama Programı’nda nasıl planlama gerçekleştirileceği ile ilgili anlatımlar “A.10) Otomatik Planlama” bölümünde mevcuttur. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder