Bu eğitim içeriğinde “Sınıfın Dersliği” seçeneğini inceleyeceğiz.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “Ana Menü” ve “Tanımlama İşlemleri” menüsünde de bulunan “Derslikler” butonuna tıkladığınızda açılan pencerede tanımlı olan tüm dersliklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Eğer her sınıfınıza özel bir derslik yok ise yani; sınıflar derslikleri ortak kullanıyor ise “Ortak Derslik” seçeneğini kullanabilir ya da çoklu sınıf dersliği seçeneğini kullanabilirsiniz.

“Ortak Derslik” ile ilgili eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“Çoklu Sınıf Dersliği” bir sınıfa birden fazla sınıf dersliği seçmektir. Bunun için dersliklerin yer aldığı pencerede dersliğiniz seçip;

“Güncelle” butonuna tıklamalısınız.

“Değiştir” butonuyla açılan pencerede

bu derslik için birden fazla sınıf seçimi yapabilirsiniz.

Dersliğe tanımlanan sınıflar sadece kültür derslerinde bu derslikleri kullanıyor diğer dersler için laboratuvar , atölye gibi derslikleri kullanıyor ise herhangi bir çakışma yaşanmadan aSc Ders Planlama Programı ile bu planlamayı başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Eğer bir sınıfı birden fazla dersliğe atadıysanız sınıf gün içerisinde bir çok kez farklı derslik değiştirmek zorunda kalabilir. Sınıfların gün içinde çok fazla derslik değiştirmesini istemiyorsanız gelişmiş planlama ilişkilerinden bu ayarlamayı kolayca planlayabilirsiniz. Bununla ilgili eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder