Öğretmenlerinizi tek tek ekleyebildiğiniz gibi Excelden toplu bir şekilde de yükleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle aşağıdaki resimde göründüğü gibi, öğretmenlerinizin sütun halinde isim listesinin olduğu bir excel dosyanızın olması gerekmektedir. Dilerseniz aynı excel dosyasında bir sütun olarak da, öğretmenlerinizin programda temsil edileceği isimlerinin kısaltmalarını da ekleyebilirsiniz. Excelde öğretmen kısaltmalarının mükerrer olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Excel’den aSc Timetables programınıza öğretmen listenizi aktarabilmek için, öncelikle excelde bulunan öğretmenlerinizin Ad Soyad ve var ise Kısaltmalarının bulunduğu sütunları kopyalamalısınız.

Ardından aSc Timetables programınızda bulunan Öğretmenler butonuna tıklayarak, açılan pencereden Bilgi Al butonuna tıklamalısınız. excelden Kopyala/Yapıştır ile öğretmenlerinizi toplu olarak ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde göründüğü gibi kopyalanan veriler ekrana gelmektedir. Sütun başlığında bulunan boş kutucuğun üzerinde, mouse ile sol tuşa tıklayarak, sütunun hangi başlığı temsil ettiğini seçmelisiniz.

Ardından Bilgi Al butonuna tıklamalısınız.

Aşağıdaki resimde göründüğü turuncu çerçeve ile belirtilen alanda excelden kopyaladığınız verileriniz yer almaktadır. Sarı çerçeve ile belirtilen alanda ise daha önce aSc Timetables programınızda var olan verileriniz bulunmaktadır.

Tamam butonuna tıklayarak öğretmen bilgilerinizi toplu bir şekilde eklemiş olursunuz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder