aSc Ders Planlama Programı’ndan alacağınız ders detaylı öğretmen programı, sınıf detaylı program gibi çeşitlendirebileceğiniz farklı çıktılarda saat formatının yazılış biçimini değiştirebilirsiniz.

Bu, sizin de tahmin edeceğiniz üzere ülkeye özgü bir ayarlama olup, Türkiye versiyonunda da programı ilk indirdiğinizde bizim ülkemize özgü saat biçimi otomatik olarak seçili gelmektedir. Fakat siz dilerseniz daha sonra bunu değiştirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi ‘Arayüz Ayarları’ menüsünde ‘Yazılımı Özelleştir’ seçeneğini kullanarak 3. adımda ‘Ülkeye Özel Seçenekler’ kısmında ‘Zaman ve Tarih Formatı’ ayarına tıklayarak kırmızı çerçeve içerisindeki ayarlamalardan birini yapabilirsiniz.

09:45 AM- 03:05 PM ayarını yaptığımızda çıktılarda nasıl göründüğüne göz atmak isterseniz bir örnek olarak; “Yazdır / Önizleme” sekmesinde ‘Raporunuzu Seçin’ kısmında ‘Ders Detaylı Öğretmen Programı’ seçeneğini seçerseniz aşağıdaki resimdeki kırmızı çerçeve içindeki gibi bir yazım biçimi uygulandığını görebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder