* Dikkat: Eğer ‘Planlama Öncesi Kontrol’ işleminde hata alıyorsanız ve gevşeme ile teste devam ettiğiniz halde test sonuçlanmıyor ise ilgili öğretmen veya sınıfta ciddi hata var demektir. Bu nedenle bulut tabanlı planlamaya başlamanızın bir anlamı bulunmamaktadır. Program oluşturulması başarılı olmayacaktır. Bunun için öncelikle planlama öncesi kontrolde yapmış olduğunuz hataları düzeltmeniz gerekmektedir.*

‘Planlama Öncesi Kontrol’ işlemi, bildiğiniz gibi tüm veri girişi işlemlerinizi yaptıktan sonra bulut tabanlı planlamaya geçmeden önce tüm ders, derslik, öğretmen ve sınıfların programının tek başına oluşturulup oluşturulmadığını kontrol etmenize yarar. Daha önce bu işlemi yapmadıysanız lütfen bulut tabanlı planlama sürecine başlamadan önce planlama öncesi kontrol yapınız. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız

Eğer, planlama öncesi kontrolde hata almadıysanız bulut tabanlı planlama aşamasına geçebilirsiniz. Hata almışsanız, bu hataları düzeltmeniz gerekir.

*Planlama öncesi olası kontrol hatalarını görüntülemek ve hata analizi yapmak için Tıklayınız.

Eğer otomatik bir planlama gerçekleştirdiyseniz ve planlama işlemi başarılı olmaz ise aşağıdaki resimdeki gibi üzgün bir animasyon ile karşılaşırsınız.

Aşağıdaki resimde yerleşmeyen kart sayısı 4 olarak gösterilmiştir. Yerleşmeyen kartların el ile manuel yerleştirilmesi mümkün değildir. Eğer herhangi bir yere yerleşebilme ihtimali olsaydı program zaten yerleştirirdi.

Yeşil çerçeve içerisinde ‘Bulut tabanlı planlama özelliği ile bir sonuç alabilirsiniz. Çalıştırmak için Tıklayınız..’ uyarısının yer aldığı bir buton görmektesiniz. Bulut Tabanlı Planlama özelliği ile her zaman daha doğru ve etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için eğer otomatik planlamada başarısız olduysanız umutsuzluğa kapılmayın. aSc’ de her zaman başka bir seçeneğiniz daha vardır.

Bu butona tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir pencere açılır. Burada ‘Sonsuz Mod’ özelliğini kullanarak Bulut Tabanlı Planlama başlatabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Bulut tabanlı planlama ile yapılan programda yerleşmeyen kart sayısı 1e indirilmiştir. Şu anda ‘Working Looking Good’ uyarısını almaktasınız. Yani hala beklemeye devam etmelisiniz. Bunun dışında ‘Working Hard, Wait if you only Have Time’ gibi bir uyarı verdiğinde sadece zamanınız varsa bekleyin, yoksa sayfanın en altında bulunan ‘Kapat’ butonuna basarak planlamayı sonlandırabilirsiniz.

‘Kapat’ butonuna bastığınızda aşağıdaki uyarıyı alırsınız.

Burada, ‘Evet’ butonuna tıkladığınızda ise tekrar aşağıdaki gibi bir uyarı alırsınız.

Tekrar ‘Evet’ butonuna tıkladığınızda program tarafından şimdiye kadar oluşturulmuş ders programını görüntüleyebilirsiniz. Görüldüğü üzere yerleşmeyen 1 adet kart vardır.

Burada, “Hatalı Planlama Çözümleri” başlığı altındaki yazılarımızı okuyabilirsiniz. Web sitemizdeki eğitim videoları bölümündeki hatalı planlama çözümlerinin videolarını da izleyebilirsiniz.

Ayrıca programın ana menüsünde bulunan mesaj gönder butonu ile bizden teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. Mesajınıza veri dosyanızı eklemeyi unutmayınız. aSc Teknik Destek ekibimiz programınızı inceledikten sonra size gün içerisinde cep telefonunuzdan dönüş sağlamaktadır.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder