‘Planlama Öncesi Kontrol’ aşamasında tüm sınıfların, öğretmenlerin, dersliklerin ve derslerin programları başarılı bir şekilde oluşturulmuş ise artık temel ilişkileri tanımlamaya başlayabiliriz.

Planlama Öncesi Kontrol neden bu kadar önemli? Ders Programınızı oluşturmadan önce girilen her bir kısıtlama veya planlama ilişkisi öncesi *Planlama Öncesi Kontrol * yapılırsa sorunun hangi ilişki veya kısıtlamadan kaynaklandığı ortaya çıkıcaktır. Planlama Öncesi Kontrolü bütün ilişki ve kısıtlamaları girdikten sonra check ederseniz sorunun neden kaynaklandığını bulmanız zorlaşacak ve çok daha fazla zaman kaybedeceksiniz.

Planlama ilişkileri, hedeflenen ders programını kolaylıkla ve hızlıca oluşturmanızı sağlayan sadece aSc Ders Planlama Programı’nda olan bir özelliktir.

Planlama ilişkileri ile öğretmenlerin programlarının nasıl olması gerektiğini ve istenmeyen durumları tanımlayabilirsiniz.

Örneğin;

*) Tam gün veya yarım boş gün isteyen öğretmenlerin boş günlerine programın karar vermesini sağlayabilirsiniz.
*) Öğretmenlerin günlük veya haftalık boş ders sayısını sınırlayabilirsiniz.
*) Öğretmenlerin boş ders uzunluğunun en fazla kaç saat olabileceğini belirleyebilirsiniz.
*) Öğretmenlerin günlük en az veya en fazla ders saati sınırını belirleyebilirsiniz.

50 den fazla planlama ilişkisi ile isteklerinizi ve şartlarınızı programa tanımlayabilirsiniz.

Program eğer uygulanamayan ilişkiler var ise bunları planlama sonrası kontrol penceresinde göstermektedir. Planlama sonrası kontrol, uygulanamayan ilişkileri size açık bir şekilde söyler. Daha fazla bilgi için Tıklayınız

Bu sayede diğer programlarda yaşanılan, planlama sonrası her öğretmenin programını tek tek kontrol etmek ile zaman kaybetmezsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder