Program oluştururken en sık kullandığımız menü Ana Menü dür. Aşağıdaki resimde numaralandırılmış butonların açıklamaları resmin altında yer almaktadır.

1- Yeni butonu ile yeni bir veri dosyası oluşturabilirsiniz.

2- butonu ile daha önce oluşturmuş olduğunuz bir dosyanızı açabilirsiniz.

3- Kaydetme, Yazdırma ve başka hiçbir programda yer almayan Ön İzleme butonu Ana Menüde yer alır.

4- Tüm veri girişlerinizi dersler ,sınıflar, derslikler ve öğretmenler bu menüden gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı çerçeve alanında bu butonların kısa yolları bulunur. Farklı pencere açıp kapatmanıza gerek kalmadan bu menüler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

5- Planlama İlişkileri butonu ile başarı odaklı ders programının kolaylıkla oluşturulabilmesi, öğretmen ve derslere yönelik isteklerin bir komut ile gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

6- Planlama Öncesi Kontrol butonu ile planlama öncesi veri girişlerinin kontrolünü sağlayabilir,

7- Otomatik Planlamayı Başlat ile programın kendi sınırlı sayıdaki olasılığını değerlendirerek bir dağılım yapabilir,

8- Bulut Tabanlı Planlama butonu ile milyarlarca olasılığı değerlendirerek en ideal programı saniyeler içerisinde oluşturabilirsiniz.

9- Programa tanımlamış olduğunuz kısıtlama ve ilişkilerin uygulanıp uygulanamadığının kontrolünü sağlayabileceğiniz Planlama Sonrası Kontrol butonu bu menüde yer alır.

10- Ayrıca aşağıdaki resimde görüldüğü gibi zil saatlerinin ayarlandığı, haftalık gün ve saatlerin belirlendiği, çok haftalı ya da çok dönemli program yapılabilmesini sağlayan Temel Bilgiler butonu Ana Menüde bulunur.

11- İnternet Hesabı butonu ile ders programınızı bulut hesabınızda depolayabilir, online olarak da programınız üzerinde çalışabilirsiniz.

12- Ders programı oluştururken yararlanabileceğiniz Eğitim Videoları butonu da yine Ana Menüde yer almaktadır.

13- Mesaj Gönder butonuyla programınızla ilgili teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizinle gün içerisinde iletişime geçerek destek sağlayacaktır.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder